Son Eklenen Uçuşlar

rus hava yolları

» Kazan Uçak Bileti

Kazan Uçak Bileti

Rusya'nın popüler Şehirlerinden Biri olan Kazan'a iş yada gezi seyahatiniz için uçak bileti mi arıyorsunuz eğer cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Firmamız Aeroflot Havayolları ve Türk Havayolları resmi satış acentasıdır. Firmamızdan Kazan Uçak Bileti çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Firmamız Traveland AŞ. Turizm Bakanlığı Kayıtlı A sınıfı seyahat acentasıdır.

alo bilet hattı

Sayın Müşterilerimiz Firmamızdan Satın Alacağınız biletleme işlemlerinden Online hizmet bedeli ödemeyerek çok daha uygun fiyatlarlar kazan uçak biletlerinizi satın alabilirsiniz. Bilet satın almak için 7/24 çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Bizlere danışmadan Kazan Uçak Bileti satın almayınız.

İndirimli ve kampanyalı fiyatlarla Kazan Uçak Bileti satın almak için Çağrı Merkezi Numaralarımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kazan Hakkında Bilgiler

Kazan, Tataristan'ın başşehiridir. Nüfusu 2002 sayımına göre 1.105.289'dur. Şehrin yüzölçümü 287.8 km² olup 7 belediyesi (rayon) bulunmaktadır. Şehrin uluslararası bir havalimanı, İdil Nehri kenarında bir limanı ve Rusya Federasyonu’nun Avrupa bölümünü Sibirya’ya bağlayan bir tren istasyonu bulunmaktadır. Rusya'nın en büyük 8. şehiridir.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Bugün Özerk Tataristan’ın başşehiri olan Kazan, Altın Orda hanlarının da baş şehiriydi. 1005 senesinde kurulan Kazan, 2005 senesinde bininci yaşını coşkuyla kutladı. Kentin pek çok yeri bu tebrik amacıyla yenilendi. Kent, Rusya’da İslam’ın merkezi olarak biliniyor. Bugün halkın yüzde 52’si Tatar, yüzde 38’i Rus, yüzde 2’si Çuvaş ve yüzde 1’i de Ukrayna kökenli. Kentte bilhassa İslam ve Ortodoks kilisesine ait yapıtlar bulunuyor. 2005 senesinde Avrupa’nın en büyük camii Kazan’da hizmete açıldı. Kentin Tatar bilhassari taşıyan kuleleri, müzeleri, el sanatlı ahşap camileri, tarihi kiliseleri ve eski mahalleleri hâlâ ayakta. Dev blok yapılar ve geniş bulvarlar da Sovyet zamanının simgeleri olarak yaşıyor.


rusya kazan uçak bileti
Tataristan Kazan

Kazan 'da Gezilecek Yerler

Tatar hanlarının saraylarını, yönetim binalarını, cami ve medreseleri, bey konaklarını barındıran Kazan Kalesi, Ruslar doğrulusunda yıkıldı ve daha sonra Kremlin adıyla tekrardan inşa edildi. Ahşap surların yerine, yeni surlar yapıldı.

O devirden şu zamana kadar ayakta kalmayı başarabilen bir tek Süyümbike Kulesi oldu. Yedi katlı ve 75 metre olan bu kule, son Tatar hanlarından Sefa Giray’ın hatunu Süyümbike adına inşa edilmiş. Kulenin derhal ardında Tatar kaanlarına ait mozoleler de görülebilir.

Kul Şerif Camii, Kazan Hanlığı’nın en muhteşem yapısıydı. Mimari olarak o kadar eşsizdi ki, Ruslar Moskova’daki ünlü rengârenk Vasili Kilisesi’ni  bu camiyi numune alarak inşa etti. Cami, şehiri işgal eden Korkunç İvan doğrulusunda yıkılmıştı. Şimdi Kremlin’in duvarlarının ardında artan  sekiz minareli Kul Şerif Camii, birkaç sene evvelce eskisinin yerine Tataristan’ın simgesi olarak inşa edildi.

İdil (Volga) Nehri, Kazan’ı taçlandıran bir su cenneti. Şehrin çevresindeki başka nehirler, göller, barajlar da hesaba katılırsa Kazan amacıyla suların labirentinde bir şehir denebilir. Tatarların “İtil Suu” dediği Volga, çoğu noktada güzel şehir görünümü sunuyor.

Kazan 'da Yeme İçme

Tataristan denince akla ilk gelen yemek tabii ki Tatar böreği. Türkiye’deki çiğ böreğe benzeyen Tatar böreğini, Kazan’ın her yerinde yiyebilirsiniz. Ancak, burada yiyeceğiniz alternatiflerinden çok daha lezzetli. Bunun da nedeni böreğin amacıyladeki et oranının alternatiflerinden daha çok olması.

Tataristan’a özel bir başka yemek, Tatar mantısı. Bu da tanıdık gelse de lezzeti ülkemizden çok daha farklı. Kazan’ın milli tatlısı olarak tanınan “çaççak” da kesinlikle tadılması gerekenlerden. Yine bir tatlı olan “müftü salatası” da Kazan’da yenebilir.

Tüm yemekler gerektiğince ucuz. Bunlar dışında Rus yemekleri de mönülerde yoğun olarak yer alıyor.

Kazan 'da Alışveriş

Bauman caddesi Kazan’ın en hareketli, en gösterişli, en parlak mekânı. Ünlü markalar, sosyete butikleri, pahalı ne varsa bu caddede yer alıyor. Bu mağazalarda Türkiye’den giden mallar bulmak mümkün.

Uçak İle Kazan 'a Ulaşım

Kazan Uluslararası Havaalanı (IATA: KZN ), kent merkezinin 30 km güneydoğusundadır. Aeroflot, S7, Transaero ve UTAir, Kazan ile Moskova arasında uçuş gerçekleştirmektedir ve Rossiya Havayolları ayrıca Saint Petersburg'tan Kazan'a uçuş gerçekleştirmektedir. Finnair, Flydubai, THY ve Air Baltic, Azal, Air Astana, Kazan'a uçan uluslararası firmalardan bazılarıdır.

rusya kazan uçak bileti

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Rusya Uçak Bileti | Moskova Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36