Son Eklenen Uçuşlar

rus hava yolları

» Stavropol Uçak Bileti

Stavropol Uçak Bileti

Uygun, ucuz ve kampanyalı Stavropol uçak bileti mi arıyorsunuz ? Ozaman doğru yerdesiniz. Rusyaucakbilet.com Hem Rus Aeroflot Havayolları hemde Türk Havayolları resmi satış acentasıdır. Ucuz fiyatlarla Stavropol Uçak Biletleri almak isterseniz 7/24 çağrı merkezi numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

alo bilet hattı

Sayın müşterilerimiz Firmamız Traveland AŞ. 'den alacağınız biletlerde online biletleme bedeli ödemezsiniz bu bedel sizlere indirim olarak yansıtılır. Bilet almak ve rezervasyon yapmak içim bizleri arayınız. Bizlere sormadan Stavropol uçak bileti almayınız.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Stavropol Hakkında Bilgiler

Stavropol, başşehir Moskova’nın 1450 km uzağında bulunuyor. Rusya Federasyonu’nun güney batı ucundaki şehir, aynı vakitte Kuzey KafkAsya Bölgesi’nin de bir parçası olan ve kendi ile aynı adı taşıyan yönetsel bölge Stavropol Krai’ın da merkezi. Bu coğrafyadaki başka şehirlere ılıman bir iklim hâkim Stavropol’de. En soğuk ay olan Ocakta sıcaklık ortalaması -4°C ile -11°C arasında değişiyor.


stavropol uçak bileti
Stavropol Şehri

Stavropol 'de Gezilecek Yerler

Kentin mimari güzellikleri arasında Krepostnaya Gorka ilk sırada anılabilir. Dilimize karşılığı ile “Surlu Tepe” olarak çevrilebilecek bu yerdeki kale duvarları (1770-1780) yıllardan kalma bir anıt. Anıt etrafı ise yeşil alan olarak dşayetlendirilmiş bir şehir bölgesi. Yaptığı hiçbir savaşı kaybetmediği söylenen General Alexander Vasilyevich Suvorov heykeli de şehrin mühim anıtlarından öteki. Kentin simgesi olan haç biçimli anıtı da görülesiler arasına alabilmek gerek.

Kent merkezindeki park kısmı Stavropol’ün iyi korunmuş yeşil meydanlarından biri. Genellikle yerli halkın eğlence ve dinlence kısmı burası. Parkın tarihsel hikayesi şehir ile alakalı bir çok mühim vakası da taşıyor. Kestane ağaçlarının şahitlik ettiği şahıs ve hadiseler amacıyla, ünlü yazarlar Griboyedov, Lermontov kitaplarına göz atabilirsiniz. Park bölümünde ilaveten çiçek bahçeleri de görülmeye dşayet. Bahçelerden biri Zeplin öteki Uçak olarak anılıyor. Adları ile insanlığın ilk uçuş tecrübesini altını çizen bu bahçelerin, aynı vakitte Rus-Japon savaşı esnasında sarfedilen “Varyag” ve “Koreets”, isimli gemileri de simgelediği söyleniyor.

“Tatarskoye gorodishche” olarak anılan Tatar yerleşim kısmı arkeolojik yönden görmeniz gereken bir yer. Kent merkezi ile Tatarka köyü arasındaki bir noktada bulunuyor. Bu alan KafkAsya bölgesindeki en geniş arkeoloji kısmı olarak gösteriliyor. Hem de şehir merkezine gerektiğince yakın mevkisine karşın, el değmeden kalabilmiş olma özelliğini de koruyor. Bölgedeki yerleşim M.Ö. 7. Yüzyıla uzanıyor. Koban, İskit, Sarmat ve Hazar kültürlerinin ortak bir mirası olarak görülüyor. Yerin bugün sarfedilen adı yalnızca yakındaki Tatar köyüne işaret ediyor.

Bir Günde Stavropol Nasıl Gezilir?
Bölge amacıyla yalnızca bir gün ayırdınız ise güne Stavropol şehir turu ile başlamalısınız. Müzeler ve katedralleri gördükten sonra şayet hala zamanınız kalmışsa şehir dhadiselerındaki yerleri görmeye geçebilirsiniz.

Stavropol Şehir Turu
Taksi turistler amacıyla ulaşımın ilk akla gelen şekli. Stavropol’de şehir içersinde kalabilmek üzere gidebileceğiniz her yere taksi ile gerektiğince ucuza ulaşabilirsiniz. Demiryolu ağı şehri başka merkezlere ve bilhassa şifalı su tesislerine bağlıyor. Rostov-Tiflis arasında işleyen karayolu üzerindeki şehir bu yönden da gerektiğince şanslı.

Şehire Yakın Yerler
Yakındaki görülesi yerler listenize, Stavropol Krai bölgesindeki başka merkezleri ekleyebilirsiniz. Mineralnye Vody, Cherkessk, Pyatigorsk gibi merkezlerde Yerel Çalışmalar Müzelerini ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında Ukraynalı ressam N.A. Yaroshenko’nun ismini taşıyan Kislovodsk Güzel Sanatlar Müzesi gezilebilir.
Kültür ve Eğlence

Müzeler, Meydanlar, Tarihi Mekânlar, Anıtsal Yapılar
Aziz Andrew Katedrali ve Kutsal Bakire Katedrali 19. Yüzyıldan kalma tarihsel yapılar. Stavropol katedralleri, mimari yönden bulunduğu kadar da tarihsel dşayetleri yönünden da gezilmesi gereken yerler.

Gostiny Dvor mimari dşayet taşıyan bir başka Stavropol yapısı. Dilimize her ne  kadar  “konuk evi” olarak çevrilse de, kapalı çarşıların Rusya’daki adı Gostiny Dvor. Mimari dşayet taşıyan başka yapılar arasında ilaveten, tekrar 19.yüzyıl eseri olan tarihi bir askeri hastane de bulunuyor.

Stavropol Devlet Tarih Müzesi ile Kültür ve Doğa Müzesi Alanı, sırası ile iki bilim adamının G.V. Prozritelev ve G.K. Prave’in isimlerini taşıyor. Tarih Müzesi hem şehrin hem de tüm KafkAsya’nın geçmişine ışık tutuyor. KafkAsya Savaşları ve göçleri ile alakalı bilgi alabilmek amacıyla en doğru yerlerden biri bu müze. Kuzey KafkAsya bölgesinde hayat sürdüren insanların gündelik hayatının ve kullandıkları ev makinalarının sergilendiği kısım en çok ilgi çeken müze bölümlerinden bir öteki. Silahlar, fosiller, mineraller ve bitki örnekleri müzede görebileceğiniz başka ayrıntılar.

Parklar, Oyun, Etkinlik ve Doğa Alanları
Stavropol şehrini çevreleyen tabiat coğrafyası gerektiğince değişik zenginlikler bulunuyor. Neredeyse her cinsten turistik faaliyete açık bir bölge burası. Genellikle sıhhatli hayat ve şifalı su tesisleri mühim yer tutuyor. Yalnız Stavropol şehri dhadiselerında değil; Pyatigorsk, Kislovodsk, Yessentuki ve Zheleznovodsk gibi yerlerdeki, sıhhat üstüne yoğunlaşmış konaklama merkezleri de gerektiğince ünlü. Dağlık bölümde dağcılık sporu adına uygulanabilecek çoğu aktivite bulabilirsiniz.

Bölgedeki hayvan ve bitki detaylılığı ise göz kamaştırıcı. Manzarayı tamamlayan dağlar coğrafyasının bunda payı büyük. Stavropol bölgesindeki bu dağlık alan, 17 ada dağlar olarak anılıyor. Dağların adlandırması ise manzara biçimleri uyarınca yapılmış. Mesela Ostraya(keskin), Tupaya (kör), Kinzhal (hançer), Verblud (deve) gibi adlar verilmiş.

Stavropol 'de Alışveriş

Stavropol’de alışverişin iki yüzünden söz edilebilir. Markalı, pahalı ürünlerin satıldığı ve genelde merkez bölge ya da  ana caddelerde yoğunlaşan butik ve mağazalar ilk grubu oluşturuyor. Burada aradığınız her markayı bulabiliyorsunuz. Fakat merkezden biraz uzaklaşınca karşınıza açık havada kurulan pazarlar çıkıyor. İşte burada gerçek bir Rus piyasası alışverişi sizi bekliyor. Görece çok daha ucuz bu pazaryerinde, satılan şeyler arasında hiç ya da az kullanılmış nesne, alet ve giysiler dışında, yiyecek-içecek de bulunuyor.

Stavropol 'de Yeme İçme

Geleneksel Rus yemekleri bolca tüketiliyor Stavropol’de.  Yanı sıra en çok örneği tespit edilen mutfak Ukrayna’ya ait. KafkAsya yemekleri de restoranların menüsünde yer alıyor. Yemekler ve bilhassa Kafkas tatları, Anadolu’nun bir uzantısı olarak Türk mutfağı ile benzeşiyor. Ermeni ve Rum mutfağı benzer şekilde alternatifler arasına basitçe girebilir.

rusya stavropol uçak bileti

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Rusya Uçak Bileti | Moskova Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36