Son Eklenen Uçuşlar

rus hava yolları

Rusya vizesi yaptırmak ve rusya vizesi hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizden 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.

Alo Rusya Vizesi Hattı

12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan Rusya Federasyonu Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vizelerin muhafiyeti 01.01.2016 tarihinde Rusya Federasyonu  doğrulusunda tek taraflı fes edilmiştir.

*Uygulamaya göre Umuma mahsus TC vatandaşları Rusya’ya gerçekleştireceği seyahatlerde vize almaları lüzummektedir.

*Rusya vizesi Başvuru merkezine bağlı olarak sözleşmeli çalışan acenteler doğrulusunda yapılmaktadır.

*01 Ocak 2016' da yürürlüğe giren Rusya vizesi fiyatları her ülke yurttaşlarına göre ve tek giriş, iki giriş, çok girişli olarak değişmektedir.

*Rusya’ya giriş yapacak olan bütün yolcuların uçakta ya da havalimanında migration kartı kesinlikle doldurmaları lüzummektedir.

*Rusya sınırlarına vize ile girmiş olan bütün yolcuların 5 iş günü ortamında kaldıkları otelde ya da Avirde ( Göçmenlik ofislerinde kalacakları yerin adresini ibraz  etmekle yükümlüdürler.) Akredite yapmayan yolcular ülkeye dönüşte ağır para cezaları ve yaptırımları ile karşılaşırlar.

*Rusya vize çeşitleri, turistik, ticari, teknik çalışma, özel ziyaret, öğrenci, transit vize kategorilerine ayrılır.

*Türkiye’de Rusya vizesi alabilmek isteyen yolcuların, Rusya Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Konsolosluğu, Antalya Konsolosluğu ve Trabzon Konsolosluğundan temin etmeleri  olasıdür.

*Rusya Turistik vizesi maksimum 30 günlük Rusya Ticari vizesi maksimum 1 yllık Multiple vize alınabilmektedir. 364 günlük vizeye sahip olan yolcular sene ortamında 180 gün kalabilirler.


Rusya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Rusya Vizesi Kalktı mı ?

12  Mayıs 2010 tarihinde , Rusya  Federasyonu  Hükümeti ile Türkiye  Cumhuriyeti  hükümetleri  arasında  imzalanan vize muafiyeti anlaşması , 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu doğrulusunda tek doğrultulu fes edilmiştir. Bu tarihten  itibaren Rusya Federasyonu na seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarından Umuma Mahsus  Bordo pasaport  sahiplerinin, Bu ülkeye seyahatleri amacıyla Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Konsolosluğu'nun  olduğu şehirlerde ki temsilciliklerden vize  alması lüzummektedir.

Rusya vizesi ücreti ? 

Rusya vizesi ücretleri , Türkiye de ikamet ve çalışma izni olan bütün yabancı uyruklu yurttaşların milliyetlerine ve Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının alacakları vize çeşidine , giriş çıkış sayısına göre  değişiklik göstermektedir. Rusya ekspres vize ( hızlandırılmış vize ) ücretleri normal harç ücretlerinden tam iki katı daha çok harç ücreti farkı istenmektedir. Bu nedenden  Rusya vizesi müracaatsu yapacak olan kişilerin seyahatlerinden  en az 15 gün evvelce vize  müracaatlarını yapmaları  tavsiye  edilir.

Rusya  vizesi amacıyla lüzumlu evraklar ?

Sitemizde  yer  alan Rusya  vizesi  çeşitleri seyahat amacına göre değişiklilik göstermektedir. Her vize  türü  amacıyla değişik evraklar istenmektedir. Fakat Rusya vizesi nin başka  bir çok ülke vizesine göre  değişiklik gösteren özellikleri vardır. Rusya vizesi alacak olan yolcuların hiç bir vize  türünde parasal gelirlerini gösteren evraklara ya da şirket  evraklarına lüzum görülmez. Fakat Ticari , Özel Ziyaretçi , Teknik , Öğrenci ve Çalışma vizelerinin tamamında Rusya ulusal makamlarından onaylı çağrıiyenin özgüni  getirilmesi lüzummektedir. Rusya turistik vizelerde ise özgün voucher belgesi lüzummektedir. Bu belgeyi kişilerin kişisel olarak tedarik etmeleri olası olmadığından Rusya Büyükelçiliği nde akreditesi olan seyahat  acentelerinden  destek almaları lüzummektedir.

Rusya vizesi fotoğraf  Ölçüsü 

01 Ocak 2016  tarihinden itibaren Rusya Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının tamamı resimli vize  uygulamasına  başlamıştır. İstenilen biyometrik fotoğraflar alıncak vizelerin üstünde olacağından, Rusya vizesi müracaatsu yapacak olan bütün kişilerin ,en az 2 adet 3,5 mm x 4,5 mm ebatında arka fon beyaz  fotoğraflarını ibraz etmeleri lüzummektedir.

Rusya Ticari vize nasıl alınır ? Rusya Ticari vize fiyatı

Rusya Ticari vizeleri ,Bireyleri çağrı eden firmanın Rusya ulusal makamlarına müracaatları sonucunda çıkartılıp ,Türkiye deki Rusya Vize müracaatsu kabul eden Büyükelçilik ve Konsolosluklara vize müracaatsu sırasında ibraz edilerek alınabilir. Ticari  vize  çağrıiyeleri, vakit olarak en az  3 aylık  bir ve iki girişli , en çok 1 senelik çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Rusya Ticari vizesine müracaat yapacak olan kişilerin , Rusya ulusal makamlarından sonuçlanacak çağrıiyelerin ortalama çıkış vakitlerini de öneme almaları lüzummektedir. 3 aylık çağrıiyeler, Rusya ulusal makamlarına müracaat gerçekleştirdikten sonra , ortalama 15 iş günü , 1 senelik çağrıiyeler ise , ortalama 25 iş günü sürmektedir. Rusya ticari vize fiyatı ise , çağrıiyelerin üstünde yer alan giriş sayısına ve prosedür vakitsine göre değişiklilik göstermektedir.

Rusya Vizesi 2017 

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize muafiyeti anlaşması  tek  doğrultulu olarak askıya alınmıştır. Bu uygulamaya göre Rusya'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bordo ( Umuma Mahsus ) Yeşil ( Hususi ) Gri ( Hizmet ) pasaport sahiplerine vizeye tabidir. Siyah ( Diplomatik ) pasaport sahipleri 30 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır.

Rusya Turist vizesi amacıyla Gerekli Evraklar 

Rusya Turistik vizesi müracaatlarını yalnızca yetki sahibi seyahat acenteleri gerçekleştirebilmektedirler. Bunun sebebi ise Turistik vizenin asli evrakı olan Voucher'dır. Rusya voucherı Rusya'da  tespit edilen bir  ulusal acentenin sözleşme karşılığında Türkiye'de tespit edilen partner seyahat acentelerine  bu evrakı temin etmesidir. Rusya vizesindeki Voucher bir anlamda garantörlük yazısı manasına gelir. Bunun sebebi Voucher ın üstünde yer alan Referans numarası aynı vakitte vizenin üstünde yazar. Dolayısı ile Rusya'ya seyahati gerçekleştirecek olan yolcunun,bütün sorumluluğunu Voucher ın sahibi olan Rusya'da tespit edilen ulusal acente üstlenmiş olur.


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz Rusya Uçak Bileti | Moskova Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36